Rzeżączka leczenie

Rzeżączka to jedna z najpowszechniejszych chorób przenoszonych drogą płciową. Leczenie infekcji polega na przyjmowaniu odpowiednich antybiotyków. Kuracja trwa zazwyczaj jeden dzień.

Podejrzewasz zarażenie rzeżączką? Zwalcz objawy dolegliwości bez konieczności wizyty u lekarza. Zamów leczenie online w klinice 121doc z dostawą w 24 godziny. Recepty na leki wystawiane są przez wykwalifikowanych lekarzy na podstawie formularza medycznego, który wypełniany jest przez pacjenta podczas składania zamówienia. Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną oraz pełną dyskrecję. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij guzik poniżej.

Co to jest rzeżączka?

Rzeżączka to bakteryjna choroba przenoszona drogą płciową, która rozwija się na skutek zakażenia bakteriami Neisseria gonorrhoeae. Do zarażenia może dojść w wyniku każdego kontaktu seksualnego bez użycia prezerwatywy (również oralnego lub analnego). Najczęstszymi objawami rozwoju infekcji są ból podczas oddawania moczu oraz zielono – żółta wydzielina z pochwy lub penisa. Kobiety mogą także doświadczyć krwawienia śródcyklicznego.

Jakie są objawy rzeżączki?

Symptomy rzeżączki zazwyczaj pojawiają się po około 10 dniach od momentu zarażenia, choć czasami choroba może nie wywoływać żadnych widocznych objawów. W wyniku zarażenia bakteriami Neisseria gonorrhoeae kobiety mogą doświadczyć takich dolegliwości jak: ból podbrzusza, pieczenie przy oddawaniu moczu oraz dyskomfort i krwawienie podczas współżycia. Zmianom bardzo często ulega także wydzielina waginalna – śluz produkowany przez szyjkę macicy może się zagęścić i przybrać zieloną lub żółtą barwę. W wyniku zachorowania na rzeżączkę pacjentki mogą także doświadczyć zmian w cyklu menstruacyjnym, takich jak krwawienia pomiędzy okresami oraz zwiększona obfitość miesiączek.

Najczęstszymi objawami zachorowania na rzeżączkę u mężczyzn są ból i pieczenie podczas oddawania moczu oraz nietypowe, zielone lub żółte, upławy z penisa. Innymi symptomami mogą być także zapalenie napletka oraz ból jąder. Infekcje odbytu u obu płci mogą powodować takie dolegliwości jak świąd, pieczenie, ból, dyskomfort oraz upławy z odbytu.

  • Symptomy u kobiet
  • upławy waginalne o zielonej, żółtej lub białej barwie
  • ból podczas oddawania moczu
  • bóle podbrzusza, bóle miednicy
  • obfitsze miesiączki, krwawienie śródcykliczne
  • Symptomy u mężczyzn
  • zielone, żółte lub białe upławy z penisa
  • ból podczas oddawania moczu
  • ból i opuchnięcie jąder
  • zapalenie napletka

Jakie mogą być konsekwencje zaniedbania leczenia choroby?

Jeśli kuracja rzeżączki rozpocznie się na wczesnym etapie rozwoju choroby, ryzyko doświadczenia powikłań zdrowotnych jest stosunkowo niewielkie. Zaniechanie leczenia może jednak przyczynić się do rozwoju poważnych komplikacji zdrowotnych. Najczęstszym powikłaniem u kobiet jest zapalenie narządów miedniczy mniejszej – dolegliwość ta może potencjalnie prowadzić do ciąży pozamacicznej lub bezpłodności. Dodatkowo podwyższa ona ryzyko przedwczesnego porodu oraz poronienia. Bakterie Neisseria gonorrhoeae mogą zostać przeniesione na dziecko podczas porodu. Zaniedbanie leczenia rzeżączki u mężczyzn w częstych przypadkach prowadzi do zapalenia jąder lub prostaty.

Jak dochodzi do zarażenia?

Do zarażenia rzeżączką może dojść podczas każdego niezabezpieczonego za pomocą prezerwatywy stosunku seksualnego, również analnego i oralnego. W niektórych przypadkach bakterie mogą być także przeniesione podczas kontaktów seksualnych bez penetracji – wystarczy, że dojdzie do zbliżenia narządów intymnych partnerów. Zarazić można się także poprzez używanie tych samych akcesoriów erotycznych (np. wibratorów) bez wcześniejszego umycia.

Jak leczy się rzeżączkę?

Rzeżączkę można leczyć za pomocą odpowiednich antybiotyków. Do chwili całkowitego zwalczenia infekcji nie jest wskazane odbywanie stosunków seksualnych. Kuracji powinni także poddać się wszyscy partnerzy seksualni zarażonej osoby, nawet jeśli nie doszło u nich jeszcze do wystąpienia objawów.

Czy leki na rzeżączkę można zamówić online?

Leczenie jest dostępne do kupienia w klinice internetowej 121doc. Wystarczy wypełnić formularz medyczny, na podstawie którego wystawiona zostanie recepta. Zamówienia pakowane są w bardzo dyskretny sposób i dostarczane pod wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.